Na świecie co kilka sekund ktoś umiera z powodu sepsy. Jest to niewłaściwa reakcja organizmu na zakażenie, jej ofiarą może więc być każdy z nas. Sepsa może prowadzić do niewydolności wielu narządów, a w konsekwencji do śmierci. Pomimo postępów współczesnej medycyny pozostaje główną przyczyną zgonów z powodu zakażeń. Szpitalna śmiertelność z jej powodu waha się między 30 a 60%. Dlatego sepsa wymaga bardzo poważnego traktowania i interdyscyplinarnej dyskusji, która pozwoli wytyczyć właściwą strategię postępowania.

Stąd powstała koncepcja zorganizowania I Polskiego Kongresu „Pokonać Sepsę”, który odbył się w 2015 roku. Został on pozytywnie oceniony przez ponadtysięczne grono uczestników, uznano go za sukces zarówno organizacyjny, jak i merytoryczny. Rok 2016 przynosi nowe informacje i ustalenia na temat sepsy, dlatego planujemy II Polski Kongres „Pokonać Sepsę” jako wielodyscyplinarne forum poświęcone tej najcięższej postaci zakażenia.

II Polski Kongres „Pokonać Sepsę” odbędzie w dniach 25–27 maja 2017 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym, a jego organizatorami są Stowarzyszenie na Rzecz Badania i Leczenia Sepsy „Pokonać Sepsę” założone przez prof. dr hab. Andrzeja Küblera oraz Grupa casusBTL.

Tematyka będzie wielokierunkowa – od prewencji sepsy przez szczegółową diagnostykę po sposoby leczenia. Poruszone zostaną także zagadnienia z szerszego kontekstu, takie jak sepsa a polityka zdrowotna.

II Polski Kongres „Pokonać Sepsę” – dla kogo?
Kongres skierowany jest do całego środowiska medycznego, a pośrednio też do opinii publicznej. Zapraszamy przede wszystkim lekarzy anestezjologów, chirurgów, internistów, mikrobiologów, diagnostów, lekarzy innych specjalności, w tym m.in. w dziedzinie medycyny ratunkowej i lekarzy POZ. Sepsa jest problemem interdyscyplinarnym, dlatego tylko wspólna debata i działania mające na celu promocję oraz wdrożenie systemów wczesnego rozpoznawania i skutecznego leczenia mogą odwrócić tragiczny trend i uchronić dzieci i dorosłych przed śmiertelną sepsą.

Więcej o II Polskim Kongresie „Pokonać Sepsę” na stronie wydarzenia: www.sepsa2017.pl.

Kontakt:
Karolina Kaczmarek
Biuro organizacyjne II Polskiego Kongresu „Pokonać Sepsę”
Redakcja portalu PokonacSepse.pl
Grupa casusBTL
e-mail: karolina.kaczmarek@casusbtl.pl

„Forum Zakażeń” w nowej ocenie MNiSzW

„Forum Zakażeń” w nowej ocenie MNiSzW

Szanowni Państwo, Drodzy Autorzy i Czytelnicy, Niezmiernie miło nam poinformować, że czasopismo „Forum Zakażeń” w obecnej ocenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 23 grudnia 2015 roku uzyskało 5 punktów, co daje ocenę o 1 punkt wyższą w stosunku do...

read more

Udostępnij

Evereth Publishing