35. spotkanie “Postępowanie z raną przewlekłą” w Szczecinie

24 maja br. w Krośnie odbyła się konferencja z cyklu „Postępowanie z raną przewlekłą”, która była owocem współpracy Katedry i Zakładu Anatomii Opisowej i Topograficznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, wydawnictwa Evereth Publishing oraz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Krośnie. Uczestnicy przybyli tłumnie – ponad 220 osób wzięło udział w wykładach z zakresu pielęgnacji ran. Konferencja rozpoczęła się punktualnie o 9:00 powitaniem przez Przewodniczącą Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Krośnie, Renatę Michalską.

Konferencja „Postępowanie z raną przewlekłą” tradycyjnie rozpoczęła się o 9:00 przywitaniem lokalnej Przewodniczącej Rady Pielęgniarek i Położnych. Po wystąpieniu Gabrieli Hofman, głos zabrała Elżbieta Szkiler, która przedstawiła nowoczesny model leczenia ran TIME. Podczas kolejnych wykładów poruszane były najważniejsze kwestie związane z postępowaniem z raną przewlekłą, m.in. technologia TLC, rola biofilmu bakteryjnego w procesie gojenia ran, wsparcie żywieniowe w leczeniu ran czy kompresjoterapia w leczeniu owrzodzeń żylnych goleni.

Jak zauważyła Gabriela Hofman, Przewodnicząca Szczecińskiej Rady Pielęgniarek i Położnych, temat leczenia ran przewlekłych jest niezwykle istotny w pracy pielęgniarki.

Przeczytaj całą relację z wydarzenia i obejrzyj galerię zdjęć na portalu Evereth News:

Evereth_Postępowanie z raną przewlekłą w Szczecinie

Zobacz również

Udostępnij

Evereth Publishing