Pół miliona Polaków cierpi z powodu ran przewlekłych. Powstaje nowy portal o tym problemie

4 września 2018 r. oficjalnie ruszył nowy portal wydawnictwa naukowego Evereth Publishing – ForumLeczeniaRan.pl. Z powodu ran przewlekłych cierpi w Polsce ponad pół miliona osób, na świecie zaś ponad 20 milionów[1]. W obliczu starzenia się społeczeństwa – skala problemu nadal będzie rosła. – Dlatego świadomość problemu i wiedza o nowoczesnych rozwiązaniach jest tak ważna – mówi prezes wydawnictwa, Mariola Piotrowska.

Problem ran przewlekłych dotyczy w Polsce i na świecie coraz większej liczby osób. Częstotliwość występowania wzrasta wraz z wiekiem pacjentów, dlatego w obliczu starzenia się społeczeństwa coraz więcej mówi się o zwiększaniu świadomości nowoczesnych metod leczenia.

Niezwykle często leczenie nie jest prowadzone zgodnie z najnowszymi standardami opieki, co powoduje wydłużenie czasu gojenia, pogorszenie stanu miejscowego samej rany oraz poświęcenie większych nakładów finansowych mówi wiceprezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran, dr hab. n. med. Marek Kucharzewski. Kształcenie lekarzy i pielęgniarek w tym kierunku to jedyne rozwiązanie, które może zminimalizować ten problem. Istotne jest także, aby wiedza ta była przekazywana samym chorym, zwłaszcza w zakresie profilaktyki – dodaje Kucharzewski.

 Brak wiedzy i stosowanie wody utlenionej czy rywanolu na każdy rodzaj rany to niestety wciąż częsta praktyka w polskich domach – mówi Mariola Piotrowska, prezes wydawnictwa naukowego Evereth Publishing. Jako wydawnictwo od lat organizujemy bezpłatne konferencje dotyczące opieki nad raną dla pielęgniarek, wydajemy czasopismo naukowe „Leczenie Ran”, rok temu po raz pierwszy zorganizowaliśmy ogólnopolską interdyscyplinarną konferencję z cyklu Forum Leczenia Ran, która przyciągnęła ponad 600 ekspertów różnych specjalności. To pokazało nam, jak ważny jest to problem i jak wiele jest jeszcze do zrobienia w kwestii edukacji środowiska oraz samych pacjentów. To niezwykle ważne, aby uniknąć powtarzania błędów w leczeniu, w wyniku których terapia jest nieskuteczna lub wydłużona. Pacjenci także powinni mieć świadomość nowoczesnych rozwiązań w leczeniu ran – dodaje Piotrowska.

Na nowym portalu ForumLeczeniaRan.pl znajdą się tworzone we współpracy z ekspertami artykuły dotyczące różnych rodzajów ran, metod leczenia, opatrunków, pielęgnacji, diety i powiązanych tematycznie konferencji. Wydawca zastrzega, że żaden z artykułów nie stanowi jednakże konsultacji medycznej i nie może jej zastępować. W razie wątpliwości w każdej sytuacji należy zgłosić się do specjalisty.

Za rozwój portalu odpowiada PR & Marketing Manager Evereth Publishing – Katarzyna Markiewicz.

[1] Potempa M., Jonczyk P., Janerka M., Kucharzewski M., Kawczyk-Krupka A., Rany przewlekłe – epidemiologia i czynniki wpływające na proces gojenia, Leczenie Ran 2014;11(2);43-53; https://new.evereth.pl/rany-przewlekle-epidemiologia-i-czynniki-wplywajace-na-proces-gojenia/.

KONTAKT DLA MEDIÓW:
Katarzyna Markiewicz
Biuro Prasowe Evereth Publishing
media@new.evereth.pl
nr tel. 669 669 262

Udostępnij

Evereth Publishing